dzieci · lato w mieście · wspólny czas

Czas na majówkę – Jak sprzedać rower ?

Majówka to czas, kiedy chętnie wybieramy się na wycieczki rowerowe, spacery i aktywnie spędzamy czas. Tylko co zrobić, gdy nagle okazuje się, że nasza pociecha wyrosła ze swojego jednośladu. W naszej piwnicy z roku na rok powiększała się ta kolekcja: pierwszy rowerek miał trzykółka, kolejny biegowy, później na czterech kółkach. W tym roku wypadałoby kupić większy odpowiedni do wieku i jego wzrostu. W wieku 8 lat ten mały mężczyzna nie chce już jeździć na dziecinnym rowerku (16′) i ja go rozumiem. Na podwórku wszyscy mają rowery 20′ lub nawet 24′ wstępnie wybraliśmy już ten wymarzony.Tylko co zrobić z taką zacną kolekcją ? Nie możemy pozwolić sobie na trzymanie ich wszystkich. Postanowiliśmy je sprzedać tylko jak się do tego zabrać ?

Oto kilka wskazówek jak przygotować i szybko sprzedać rowery
* Sprawdź jaki jest ogólny stan roweru, przyjrzyj się mu dokładnie 😉
Wiadomo dzieci zanim nauczą się jeździć często zaliczają upadki, a co za tym idzie taki rower może mieć wiele widocznych zarysowań czy uszkodzeń. Jeśli tak jak my odstawiłeś rower na zimę bez konserwacji, nie wystarczy tylko go przetrzeć, będzie wymagał więcej pracy. * Przygotujmy mu kąpiel: ciepła woda z płynem do mycia naczyń, by dokładnie wyczyścić go z wszelkich zabrudzeń i wtedy ocenić jego faktyczny stan. Jeśli chcesz zainwestować w coś profesjonalnego warto wybrać produkty do czyszczenia i pielęgnacji rowerów WD-40 np z serii BIKE. Doskonale sprawdzą się również do nowo nabytych jednośladów,więc jest to inwestycja na przyszłość. Aplikacja jest bardzo łatwa, należy wilgotny rower spryskać preparatem , następnie przetrzeć i spłukać. Proste 🙂
*Po umyciu dla uzyskania bardziej spektakularnego efektu możemy użyć nabłyszczacza np do motocykli WD-40 z serii MOTORBIKE, który nada wyjątkowo głębokiego połysku, dzięki naturalnym woskom.
* Zanim przystąpisz do oczyszczenia układu napędowego, sprawdź czy w ogóle warto go czyścić. Może się okazać, że stary łańcuch jest tak zużyty, że trzeba go będzie wymienić. Przy rowerach dziecięcych, prawdopodobnie wystarczy odświeżenie.

* Zastanów się co wymaga naprawy lub całkowitej wymiany. Uzyskasz lepszą cenę, jeśli rower będzie sprawny i nie będzie wymagał dodatkowych nakładów finansowych. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu zostaje już tylko dopompować powietrze w oponach i sprawdzenie ich szczelności. Nasz rowerek biegowy ma opony piankowe, więc musiałam sprawdzić czy nie ma w nich jakiś ubytków.
* Przypomnij sobie ile kosztował twój rower i zastanów się jaka cena byłaby dla Ciebie satysfakcjonująca. Jednak nie zapominaj, że ciężko będzie Ci sprzedać używany rower w cenie zbliżonej do ceny zakupu, nawet jeśli stan jest idealny. Z pomocą przyjdą portale sprzedażowe, przejrzyj oferty i wybierz uśrednioną cenę.

*Zdjęcia najlepiej robić na świeżym powietrzu, kiedy pogoda jest sprzyjająca i dopisuje słońce. Ja robiłam niestety zdjęcia w czasie deszczu, pogoda w kwietniu bywa kapryśna. Pamiętaj by zdjęcie pokazywało tylko sprzedawany rower, a nie cały Twój dobytek 😉
łatwo zauważyć różnicę i nie trzeba mieć super aparatu czy zdolności by zrobić proste zdjęcie. *Dodatkowym atutem będzie jeśli zamieścisz więcej zdjęć , to upewni oglądającego o słuszność zakupu. Pokazujących faktyczny stan roweru np. ramę, opony, przerzutki, siodełko dajesz się poznać jako rzetelny sprzedawca.
koniecznie wśród zdjęć uwzględnij również te na których są widoczne ewentualne otarcia lub inne defekty, to pozwoli uniknąć rozczarowania i niedomówień.
* Jeżeli masz dodatki w postaci rączki/drążka do nauki jazdy, boczne kółka, dodatkowe oświetlenie, kask czy inne akcesoria, również możesz zamieścić je w ogłoszeniu jako tzw.gratis.
* Zamieszczając ogłoszenie opisz stan faktyczny roweru, pamiętaj że ten rower będzie prezentem dla kolejnego dziecka i pomyśl jaka będzie jego reakcja, jeśli zamiast pięknego jednośladu dostanie stary podrapany rower, który tylko z daleka wygląda jak ten na zdjęciach. Traktuj potencjalnego kupującego, jakbyś sam chciał zostać potraktowany.

Po zamieszczeniu ogłoszenia już tylko czekamy na odzew i zwolnienie miejsca na nowy pojazd, a dodatkowo pojawia się extra gotówka na ten cel 😉

Trzymam kciuki !!

 

//źródło pierwszego zdjęcia

2 thoughts on “Czas na majówkę – Jak sprzedać rower ?

  1. niestety czasami ludzie oczekują za używany przedmiot ceny wyższej niż za nowy, bo jak go kupowali był drogi.

    1. oj tak, niestety często stan tych rzeczy również pozostawia wiele do życzenia.
      Mimo to wierzę,że większość osób podchodzi do tego obiektywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.