dzieci · lato w mieście · wspólny czas · wydarzenia

Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival 2018 w Lublinie

Urban Highline Festival to największa tego typu impreza na świecie. Festiwal co roku ściąga do Lublina ponad 300 uczestników z całego świata. W przeszłości gościliśmy slacklinerów z Europy oraz Kanady, USA, Chin, Australii, Brazylii, Peru, Izraela czy Indii. Highline w przestrzeni miejskiej jest wielką atrakcją zarówno dla highlinerów, jak i dla przechadzających się po mieście widzów, ponieważ sport ten z reguły uprawiany jest wysoko w górach, a nie w przestrzeni zurbanizowanej.
Organizatorzy Carnavalu postanowili jednak zaryzykować i przenieść tę dyscyplinę na lubelskie ulice, by nawiązać do postaci Jaszy Mazura, bohatera książki Isaaca Bashevisa Singera „Sztukmistrz z Lublina”.

Urban Highline Festival jest integralną częścią Carnavalu i podczas występów na ziemi zachwyca widza nad jego głową, dzięki czemu przestrzeń carnavalowych występów jest tak wyjątkowa. To największy na świecie festiwal poświęcony chodzeniu po taśmie – slackliningowi.

Carnaval Sztukmistrzów od lat zachwyca, stał się wakacyjną wizytówką Lublina. Wydarzenie przyciąga miłośników z całej Polski , ukazując duchowość, autentyzm, bogactwo kulturowe i klimat miasta. Podczas festiwalu prezentowana jest światowa sztuka alternatywna i eksperymentalna w połączeniu z teatrem i cyrkiem, a Lublin jest jedynym w Polsce miejscem prezentującym tego typu zjawiska. W zasie festiwal

Wydarzenie oczami profesjonalnego fotografa:  Ignac Tokarczyk – Światłopogląd

 

2 thoughts on “Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival 2018 w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.