akcja społeczna · blogosfera · pogaduchy · wydarzenia

Kobiety mają siłę – metamorfozy akcji „Kobiety dla Kobiety”

Jak to wszystko się zaczęło ?
II edycja akcji Kobiety dla Kobiety „Zmień siebie,daj siebie” miała swoją inaugurację 8 marca w Dzień Kobiet, wtedy też partnerzy akcji spotkali się w NUVU estetic Medycyna Estetyczna i Kosmetologia (świętowaliśmy podwójnie,rozpoczęcie akcji i I urodziny kliniki) oczywiście nie odbyło się bez pięknego tortu ze Słodka Kraina Czarów (Mama Cukiereczki). To właśnie 8 marca ruszyły zgłoszenia do programu na stronie internetowej http://www.kobietydlakobiety.pl/ Stronę i całą platformę wykonał zespół 8powers (od początku trwania akcji) poprzez platformę w tym roku zgłosiło się 180 kobiet z których internauci wybrali 10 kobiet. I to właśnie te 10 wspaniałych kobiet zaproszono 10 maja do Hilton Garden Inn Krakow Airport

Relacje z wyboru finalistek znajdziecie tutaj :
Kinka.com.pl
Nieidealnaanna.com

Finalistki projektu na samym początku drogi:
Od 10 maja dziewczyny dostały cały harmonogram zabiegów, ćwiczeń :
oprócz tych wszystkich wyżej wymienionych zajęć i zabiegów finalistki wzięły udział w 9 całodniowych warsztatach tematycznych, gdzie udział brały także półfinalistki, które nie dostały się do finału :
 • warsztaty biznesowe i aktywizujące dla półfinalistek – „Pomysł na firmę” z Lorem Pro Księgowość
 • „Warsztaty pracy z głosem” prelegent Natalia Vince
 • Warsztaty „Spełniania marzeń” i wyznaczania celu Katarzyna Targosz – znana pisarka, ambasadorka fundacji.
 • Warsztaty nauki robienia makijażu z wizażystką Orianna Rakowska Make up Room
 • Warsztaty Samoakceptacji i pewności siebie z ambasadorką, blogerką i autorką książki „Nieidealnik Sztuka szczęśliwego życia” Anią Chomiak
 • Warsztaty z coauchem Edytą Walęciak Skórka „Zaprojektuj się na sukces”
 • Warsztaty z Psycholog Dominiką Jarosz z wykorzystaniem narzędzi Points of You
 • warsztaty „W przestrzeni scenicznej mojego życia”, które poprowadziła aktorka filmowa i teatralna Karolina Chapko
 • Warsztaty „Ciałopozytywność – jak odnaleźć pozytywne spojrzenie na ciało w gąszczu oczekiwań i przekonań powszechnie panujących”. z psycholożką i seksuolożką Monika Kowalczyk

Tak prezentowały się przed Galą finałową :

Te kobiety pokazały, jak wiele można osiągnąć mając wsparcie w innych. Dzięki specjalistom i wsparciu Fundacji osiągnęły nie tylko piękny wygląd, ale zyskały wewnętrzny spokój, którego tak bardzo potrzebowały.
Film z gali 🙂

Gala finałowa miała miejsce w Hotelu Hilton Garden Inn Krakow Airport. Czasami oglądając programy Tv mamy wrażenie, że ten świat jest dla wybranych, nieosiągalny dla zwykłego człowieka. Nawet nie przypuszczałam, że będę miała okazję pojawić się na bankiecie z takimi gwiazdami jak Karolina Chapko, Monika Chwajoł, Daniel Wieleba czy Tomasz Jacyków.
Nawet mój małżonek dał się namówić na zdjęcie. Pamiątka na lata, a wspomnienia na całe życie.

W czasie Gali odbyła się licytacja genialnie poprowadzona przez Daniela Wielebę i Tomasza Jacykowa. Celem licytacji było zebranie środków na rehabilitacje dwóch, chorych chłopców: Michałka i Filipka,  którzy chorują na genetyczną chorobę, którą tylko właściwa, ale równocześnie kosztowna rehabilitacja jest w stanie jedynie spowolnić.
Pomoc chłopcom potrzebna jest nadal, liczy się każda złotówka.
Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się zdjęcia z kalendarza charytatywnego na 2020 rok, jedno ze zdjeć wylicytował mój mąż 😉 i teraz wisi w naszym salonie.
Zachęcam oczywiście do zakupu samego kalendarza charytatywnego. Dochód ze sprzedaży  w całości jest przeznaczany na chorych synków Pani Kasi – podopiecznej Fundacji 3-4 Start.

Kalendarz można zamówić obecnie online TUTAJ.
Zdjęcia do kalendarza wykonała cudowna i utalentowana Krystyna Sudoł
W tym miejscu ze swojej strony dziękuję wsystkim, którzy przyczynili się w większy i mniejszy sposób do tego wspaniałego przedsięwzięcia.
DZIKUJĘ, ŻE MOGŁAM BYĆ JEGO CZĘŚCIĄ.

6 thoughts on “Kobiety mają siłę – metamorfozy akcji „Kobiety dla Kobiety”

 1. niesamowita przemiana tych kobiet, aż ma się ochotę klaskać z zachwytu.
  Super inicjatywa, oby było takich więcej w całej Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.