dzieci · ksiązki

Hulajnogą Przez Smoczą Wyspę – Dominik Wieczorkiewicz

Zastanawiasz się może czasami, jak zaszczepić w dziecku chęć do podróżowania ?  Zaczynamy od spacerów, potem wycieczki za miasto, planowanie trasy zwiedzania miast, zabytków. Niby proste, ale jak pokazać im to co wydawałoby się nieosiągalne ? Jako rodzice chcemy dla naszych pociech wszystkiego co najlepsze, pokazać im jak najwięcej pięknych i niezwykłych miejsc. To zrozumiałe 🙂
Przeszukując półki w księgarni czy sklepie internetowym znajdziemy wiele książek podróżniczych, albumów czy Map. Tylko jaką wybrać ? My zaczynaliśmy od tych najbardziej znanych opisujących podróże dzieci: Nela Mała Reporterka i Dziennik Łowcy Przygód. Dzisiaj pokażę Wam książkę pisaną przez dorosłego, ale idealną również dla dzieci- „Hulajnogą Przez Smoczą Wyspę”, bo o niej mowa.

Autor Dominik Wieczorkiewicz to leśnik z Puszczy Noteckiej, który bardzo lubi polską przyrodę, ale największą pasją jest podróżowanie po odległych zakątkach świata. Podróżuje na … hulajnodze, jak mówi w jednym z wywiadów:

„Hulajnoga to zdecydowanie najlepszy środek transportu. Można rozwinąć na niej duże prędkości, ale jednocześnie poruszamy się wystarczająco wolno, żeby móc chłonąć wszystko co nas otacza”

Do wyprawy życia namawia go znajomy i tak razem z pluszowym misiem na hulajnodze przemierza odległe zakątki Smoczej Wyspy. Tak tak, taka wyspa naprawdę istnieje. Do tej pory byłam przekonana, że można ją spotkać tylko w bajkach. Jak widać człowiek uczy się przez całe życie.
Smocza Wyspa czyli Sokotra to największa spośród czterech wysp niewielkiego archipelagu, leżącego na Oceanie Indyjskim pomiędzy Afryką, a Półwyspem Arabskim. Dzięki długotrwałej izolacji wytworzyła się tam unikalna roślinność. Dziś największym bogactwem wyspy jest jej wyjątkowa na skalę światową przyroda i pradawna kultura beduińska.

Czy można dostać się na Smoczą Wyspę? Czym jest Cywet? Piraci , Jednorożce i Feniksy to tylko część z tego o czym możecie przeczytać w tej książce .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.