dzieci · ksiązki

Przedszkole Pani Matyldy. Zosia i złote serce – Aneta Grabowska

Książka Przedszkole pani Matyldy. Zosia i złote serce autorstwa Anety Grabowskiej, skierowana jest do dzieci już od 3 roku życia.
Na pierwszych stronach poznajemy tytułową Panią Matyldę i i jej dzielne Zuchy :  Natalka, Julia, Wiktoria, Anielka, Klara, Kacper , Ignaś i Zosia.

Mali czytelnicy dowiedzą się czym są związki frazeologiczne. Na koniec każdej historii autorka zamieściła krótkie podsumowanie i wyjaśnienie poznanej definicji m. in. co oznacza mieć złote serce, chłop jak dąb czy też tu jest pies pogrzebany, znać się jak łyse konie lub kraść z kimś konie.

Dużym plusem jest spójność opowieści, każdy rozdział wynika z poprzedniego. Siedem rozdziałów o problemach i sposobie ich rozwiązywania. Autorka pokazuje na przykładach, że każde dziecko może przyjść ze swoim problemem, nie będzie oceniane czy wyśmiewane. Pani Matylda stara się by dzieci się wzajemnie szanowały i nigdy nie ignoruje trudnych pytań.

Książka mimo 62 stron posiada czytelną czcionkę, idealnie  sprawdzi się u dzieci rozpoczynających naukę czytania. Krótkie rozdziały i barwne ilustracje wykonane przez Małgorzatę Detner.

Takie książki są potrzebne rodzicom 🙂 Nauka przez doświadczenie. Dzięki niej dzieci w przystępny sposób odkryją jakie językowe łamigłówki skrywa nasz język i przekonają się, że czasami nie możemy wszystkiego brać dosłownie.

Polecam !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.