blogosfera · wydarzenia

Mikołajki w Grodzie Kraka – niesamowita moc pomagania

W tym roku Mikołajki były wyjątkowe, pod wieloma względami. 8 grudnia kiedy za oknem prószył śnieg, a w domu wszyscy spali. Mama pakowała walizki, by z samego rana wyjechać do Krakowa, gdzie dwie wspaniałe dziewczyny organizowały niezwykłe wydarzenie … Mikołajki w Grodzie Kraka
Dwa lata temu na jednym z blogów przeczytałam o wydarzeniu, które ściąga do Krakowa dziewczyny z całej Polski. Z wypiekami na policzkach czytałam, jak wielką pomoc niosą i jakie temu towarzyszą emocje. Podobnie było rok temu, więc jak w październiku ruszyły zapisy po cichutku marzyłam, by znaleźć się w gronie dziewczyn zaproszonych na część dla blogerek, konkurencja była wielka i niestety nie udało się. Odwiedzając aukcje Fundacji 3-4-start zobaczyłam złotą wejściówkę na „Mikołajki w Grodzie Kraka” i po kilku dniach zaciętej walki, wygrałam licytację  i tak znalazłam się wśród nich 🙂
Mikołajki w Grodzie Kraka zorganizowały dwie niesamowite dziewczyny Klaudia z bloga Niezłe Ziółko oraz Agnieszka z bloga Mylifestyle. Wydarzenie wspierało Zuzannę podopieczną fundacji Fundacja 3-4-Start.
Zuzia cierpi na zaburzenia równowagi. Z powodu nadwrażliwości na dotyk i zaburzeń czucia głębokiego chodzi na placach, przez co deformuje postawę ciała. Nie mówi, a z opiekunami porozumiewa się przez specjalny komunikator. Dzięki wsparciu i zbiórkom ma szansę na poprawę komfortu życia poprzez rehabilitacje, które niwelują mi. skutki chodzenia na palcach, każdy wyjazd przynosi wiele korzyści.

Pamiętajcie razem możemy więcej
zbiórkę na rzecz Zuzi możecie wesprzeć wpłacając cegiełki na konto Fundacji:
84 1020 2892 0000 5102 0619 7000,
tytuł do przelewu “Dla Zuzi- MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA
lub kupując przez licytacje na  Allegro Charytatywnie

Spotkanie odbyło się w restauracji Kto wypuścił skowronka? Nadal jestem pod wielkim wrażeniem tego miejsca. Nie mam pojęcia od czego zacząć… to miejsce bardzo wyjątkowe, wchodząc tam masz wrażenie, że jesteś w odwiedzinach u kogoś bliskiego, atmosfera jest bardzo rodzinna, ale jednocześnie bardzo intymna. W całej restauracji jest tak wiele dodatków, które skradły moje serce. Całość tworzy niesamowity efekt. Z pewnością jeśli będziemy w Krakowie, odwiedzimy to miejsce na pewno.  Tego dnia drzwi restauracji były otwarte dla każdego, a w programie znalazło się wiele atrakcji, dzięki którym pozostanie na długo w sercach i pamięci odwiedzających.
Serce Karola skradły warsztaty chemiczne przygotowane przez firmę ChemicAl World
warsztaty malowania piaskiem, rozgrywki gier planszowych i konkursy  z firmą Alexander Toys
warsztaty Robotyki z klockami Lego ROBOTOWO i Plac Rozwoju – zajęcia dla małych i dużychliczne zabawy prowadzone przez animatorów z firmy MyDay.pl – śluby·urodziny·eventy
warsztaty dla rodziców i dzieci z Agencja Prudential Jan Walaszek o tym skąd się biorą pieniądze jak oszczędzać, zarabiać, wydawać i pomagać z głową.
Specjalny kącik zabaw z Klockami Blockami Klocki Blocki

Stoisko dla rodziców i dzieci wydawnictwa Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata, autorka książek Patrycja Filak podpisywała książki dla dzieci z serii Lama Lenka, o radzeniu sobie z emocjami.
Fotoreportaż ze spotkania przygotowała Krystyna Sudoł Fotografia, a sesje świąteczne wykonała przez Katarzyna Szołdrowska Fotografia Swoje stoisko miało też Kocham Zapinam, gdzie można było bezpłatnie uzyskać porady o bezpiecznym przewożeniu dzieci samochodem. Dopytać o odpowiedni fotelik i poprawny sposób zapinania pasów. Od lat sama staram się wszystkim znajomym inie tylko 😉 uświadamiać jakie to istotne, a odpowiednio zapięte pasy są wygodne i nikomu nie doskwierają. Tłumaczenie „przecież to mu przeszkadza i jest niewygodne, to tylko kilka ulic” – dla mnie nie istnieje!  Kochasz to poprawnie zapinaj !
W czasie spotkania były zbierane cegiełki dla Zuzi, a każda cegiełka brała udział w losowaniu. Dodatkowo odbywały się liczne konkursy z nagrodami dzięki wsparciu sponsorów (pełna lista na końcu spotkania) i wolontariuszy z fundacji. Kącik czytelniczy wydawnictwa Albi Polska z grami i niesamowitymi książkami z mówiącym piórem podbijał serca nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Mamy w domu książkę do nauki angielskiego i zdradzę Wam w sekrecie, że sama uwielbiam z niej korzystać.
W restauracji oprócz części otwartej, którą mógł odwiedzić każdy i świetnie się bawić, była wydzielona strefa dla blogerów, ale nikt nie czuł się gorszy czy pokrzywdzony. Tutaj również atmosfera była pełna świątecznego ducha.
Na spotkaniu prócz organizatorek były dziewczyny prowadzące blogi: Pewna MamaDylematy mamy i taty, Turkusowa kropkaNieidealnaannaMilkii, Z filiżanką kawy, Nasza droga do, Mama cukiereczki, TosinkowoTygrysiaki, Tabayka.pl, Muskatie.com, Kinka.com.pl oraz ich rodziny. Bardzo się cieszę, że mogłam być tam z Wami.
Na stołach czekało na nas tyle wspaniałości, które nie tylko wspaniale wyglądały, ale i smakowały. Poezja smaków .
Oprócz doskonałego towarzystwa miałyśmy okazję poznać zaproszonych gości, firmy i ludzi, którzy je tworzą. Kiedy Karol korzystał z warsztatów i świetnie się bawił( czasami też znalazł chwilę by przyjść, a właściwie przybiec z relacją co robił i co za chwilę będzie robił ) ja słuchałam z zaciekawieniem kolejnych wykładów.

Prudential Agencja Jan Walaszek
Kiedy dostałam listę wykładów, trochę się przeraziłam czytając o tym wykładzie na temat oszczędzania pieniędzy

Amadeusz Ley: Cukierek czy rózga? jak rozmawiać z dziećmi kiedy „są niegrzeczne”?
Wykład na temat wychowywania dzieci zawsze budzi emocje. Każdy rodzic chce by jego dziecko było szczęśliwe i czasami sam nie potrafi znaleźć odpowiedzi na pojawiające się pytania: Dlaczego dziecko go nie słucha?  Jak dotrzeć do dziecka? Jak mówić by dziecko nas słuchało? Jakie postawy i zachowania rodziców są skuteczne?
Nie we wszystkim co zostało powiedziane się zgadzam z Amadeuszem,  ale jedno jest pewne mamy ten sam cel „Chcemy wychować jak najlepiej nasze dzieci”.  Amadeusz słusznie zauważył, że nie możemy wychowywać dzieci np tylko w nurcie Montessori czy innym, należy zachować umiar , jak we wszystkim, tak by nasza pociecha odnalazła się w świecie pełnym różnych kultur i osobowości. By potrafiła powiedzieć NIE i samodzielnie kroczyć przez życie.

Spotkanie i podpisywanie książek przez Martę Krajewską.
Decyzją Karola nie mamy podpisu w naszym egzemplarzu książki-Szanuję jego decyzję. Osobiście bardzo lubię otrzymywać dedykację od autorów. Pamiętam jak byłam małą dziewczynką i w Empiku odbywały się spotkania autorskie, na których podpisywano książki. Miałam wrażenie, że to coś dla wybranych i swojego rodzaju zaszczyt.
Od tamtej pory minęło już trochę czasu, a ja nadal chętnie chodzę na takie spotkania.

Opieka Grupa VeritasVeritas Group nie zajmuje się jednak tylko oferowaniem pracy. Firma lubi pomagać innym wspierając liczne inicjatywy charytatywne, wśród których można wymienić udział w Szlachetnej Paczce, sponsorowanie corocznej akcji Złombol, sponsoring główny nad zawodnikami sztuk walki Artnox Fight Sport oraz piłkarzami Orła Ząbkowice Śląskie. Do inicjatyw firmy należy także współpraca z Wrocławskim Centrum Seniora oraz Fundacją 3-4- Start z której pomocą została zorganizowana aukcja charytatywna dla Zuzi.

Spotkanie z MikołajemChyba nie muszę nikogo przekonywać, że to była kluczowa cześć spotkania. Wszyscy bez względu na wiek czekali na ten moment. Dla mnie to tym bardziej wyjątkowa chwila, bo to nasze pierwsze Mikołajki, kiedy Karol podszedł do Mikołaja i ku mojemu zaskoczeniu był obok niego na tyle długo by zrobić zdjęcie. Zawsze było przerażenie, gdy pojawiała się taka propozycja. Dziękuję My Day dziękuję za Wasze pełne miłości zaangażowanie w to co robicie. A firmie Alexander i marce Klocki Blocki za wspaniałe prezenty.
Tort przygotowała Ania ze Słodkiej Krainy Czarów, prawda że wyglądał jak dzieło sztuki, no i jak smakował .
Rewelacja !! Kate4Kids
Zuzi, niestety z przyczyn zdrowotnych nie udało się dotrzeć na wydarzenie, jednak Mikołaj przygotował dla niej również prezent. Polską artystyczną lalę Kate4Kids, która wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach, można rozmawiać przy jej pomocy z dzieckiem o emocjach, rozwija sensorykę dziecka. Lalka jest polska, szyta w Polsce przez projektantkę Katarzynę Skorupę. Więcej przeczytacie w oddzielnym wpisie. (Edit > TUTAJ ) Muskatie
W czasie spotkania miałyśmy możliwość konsultacji u specjalistki od makijażu – Kasi Słomki. Wiecie ja to chyba jakaś nieśmiała jestem, bo kolejny raz miałam obawy przed taką konsultacją. Kasia okazała się tak ciepłą osobą, że od razu znalazłyśmy wspólny język, a jej wskazówki okazały się strzałem w dziesiątkę. Nigdy bym sama nie wybrała takich kolorów do makijażu, wydawało mi się, że są nie dla mnie. A tu taka niespodzianka 🙂
Kasiu dziękuję:)
Na spotkanie pojechałam tylko z Karolem, ale to był niezapomniany czas, wspólny wyjazd pozwolił spędzić nam więcej czasu razem. Restauracja Kto wypuścił skowronka? zachwyciła swoimi wnętrzami, a samo spotkanie przerosło nasze oczekiwania. Organizatorki zadbały o każdy detal spotkania, a wszystkie zebrane środki trafiły na konto Zuzi.

Czy było warto jechać ponad 300 km by takie spędzić popołudnie???
OCZYWIŚCIE !!!
Bo warto pomagać, RAZEM możemy więcej.
Małe kwoty tworzą grube miliony,
a pomoc oferowana innym do nas wraca,
Nasze cegiełki trafiły już do Zuzi, a Twoja ?

Chcesz pomóc?
Przypominam numer konta Fundacjii:
84 1020 2892 0000 5102 0619 7000
tytuł do przelewu “Dla Zuzi- MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA
lub kupując przez licytacje na  Allegro Charytatywnie

Partnerzy licytacji:
Alexander Toys | Tania Książka | Robotowo |  Plac Rozwoju – zajęcia dla małych i dużych | Heart Made 4 Kids | Wydawnictwo OficynkaMedia Rodzina | Muskatie | Pytaki | Czytaj z Albikiem | Klocki Blocki | Krakowska Jaskinia Solna | Mixit | Wydawnictwo BabarybaWydawnictwo Epideixis | Go Kidz Park Rozrywki | Go Jump Kraków | Evokaii | Lunch Munch | Moi Dziadkowie | Mommy Planner | Chochołowskie Termy | Decodada | Bobole

Partnerzy paczek mikołajkowych:
Prudential Agencja Jan Walaszek | Moi Dziadkowie | Mixit | Lunch Munch | Bielenda | Oillan | Lisap Milano Polska | Bispol | Pytaki | Albi PolskaEquilibra | Media RodzinaAlexander Toys | Klocki Blocki | Media Service Zawada | Chochołowskie Termy | Marta Krajewska | Edipresse Książki | Oficyna | CukrówkaWydawnictwo Epideixis | Chocolissmimo | Grupa Opieka Veritas | Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci

Organizatorzy:
Niezłe Ziółko | MyLifestyle

Miejsce:
Kto wypuścił Skowronka?

Partnerzy wydarzenia:
Fundacja 3-4-Start | Słodka Kraina Czarów | Kate4Kids | Albi Polska | Robotowo |  Chemical World | My DayAlexander Toys | Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata| Rysunki Anny L | Katarzyna Szołdrowska Fotografia | Krystyna Sudoł Fotografia | Kocham Zapinam | 2fotografkiPlac Rozwoju – zajęcia dla małych i dużych

Prelekcje:
Jan Walaszek – Prudential Agencja Jan Walaszek | Opieka Grupa Veritas | Amadeusz Ley | Muskatie

Patronat medialny:
Prezydent Miasta Krakowa | TVP3 Kraków | Rodzinny Kraków | Portal Rodzinny BabyGo | Tatento.pl – bo dzieci zmieniają świat | OFFSET magazyn | Radio Pogoda | Radio Eska

3 thoughts on “Mikołajki w Grodzie Kraka – niesamowita moc pomagania

    1. Zdecydowanie dziewczyny spisały się doskonale. Spotkanie godne polecenia- magia świąt i pomagania w tym samym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.