dzieci · ksiązki · testowane

Tajemnica biblioteki

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to szwedzka seria książek dla dzieci napisanych przez Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie , Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Tajemnica biblioteki . Tym razem dwoje młodych detektywów pomaga komisarzowi rozwiązać sprawę kradzieży cennych książek z biblioteki. Jak to możliwe, że alarm nie włącza się podczas kradzieży mimo , że książki mają specjalne zabezpieczenia. Grono podejrzanych jest niewielkie. Czy uda się i rozwiązać zagadkę tajemniczych kradzieży ?Na początku książki znajdujemy mapę miasteczka, która pomaga nam w „odnalezieniu się” w sytuacji i w każdej chwili możemy do niej wrócić by sprawdzić lokalizację np. Biblioteki czy sklepu. Ilustracje w książce są charakterystyczne czarno- białe w odcieniach szarości, sprytnie przemycają wskazówki do rozwiązania zagadki.
Lasse i Maja od wielu lat są w czołówce listy bestsellerów literatury dziecięcej w Szwecji, a teraz również w Polsce.
Z bohaterami pierwszy raz miałam okazję spotkać się na poranku filmowym, kiedy dostałam książkę z jedną z przygód nie mogłam się doczekać, kiedy pokażę ją Karolowi. Tego samego dnia zaczęliśmy ją czytać i powiem, że wciągnęłam się 🙂
Ciekawie napisana, trzyma w napięciu do samego końca.
Koniec … no właśnie … trochę mnie zdenerwował i nie bardzo go rozumiem, tzn nie wiem co autor miał na myśli.

  • Autor: Martin Widmark
  • Liczba stron 64
  • okładka twarda
  • Format: 165 x 240 mm
  • Wydawnictwo: Zakamarki
  • Cena z okładki:  22,90 zł

Ocena: 4/5

Ta część zawiodła mnie zakończeniem, ale inne mi znane były zdecydowanie lepsze, serię polecam z całego serca.
Jakie książki lubią czytać Wasze dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.