Bez kategorii · kosmetyki · mama · testowane

Krem barierowy – Emolium

Zima dała już znać o sobie i za chwilę zagości z nami na dłużej. Warto pomyśleć o ochronie naszej skóry.
Sama mam cerę wrażliwą i suchą, wymaga ona szczególnej pielęgnacji, tm bardziej że ma skłonności do podrażnień i zaczerwienień. W sezonie zimowym szczególnie jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, wiatr, mróz i suche powietrze to jej zdecydowani wrogowie.
U mnie w zasadzie przez cały rok sprawdzają się kremy Emolium. W okresie jesienno-zimowym  prym wiedzie krem barierowy.

Opis:

Krem barierowy Emolium to aktywny emolient, który intensywnie pielęgnuje i chroni wrażliwą, suchą, skłonną do podrażnień skórę rąk i innych części ciała.

  • Krem jest zalecany do pielęgnacji alergicznej, zniszczonej skory rąk oraz innych okolic skóry z alergicznymi i niealergicznymi zmianami kontaktowymi. Jest polecany osobom, które mają częsty kontakt ze środkami drażniącymi i uczulającymi.
  • Dzięki użyciu przebadanych pod względem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania substancji aktywnych preparat zapewnia długotrwałe działanie barierowe, emulsyjne i ochronne.Chroni przed wpływem czynników zewnętrznych.
  • Dzięki połączeniu Fomblinu HGR (a%) z olejem silikonowym (2%) oraz ze specjalnym golimerem błonotwórczym (1,5 /o) krem tworzy a skórze ścisłą, nietłustą’ wodoodporną błonę glimmered, która zabezpiecza skórę przed kontaktem z substancjami drażniącymi oraz chroni ją przed utratą wilgoci.
  • Regeneruje mikrourazy naskórka Fomblin HC/R (a%) intensywnie regeneruje szorstką i popękaną skórę oraz stymuluje odbudowę naskórka. Wraz z Tephroline (2%) łagodzi podrażnienia skóry powstałe w wyniku kontaktu ze środkami drażniącymi i uczulającymi.
  • Chroni przed ponownym wystąpieniem zmian.
  • Odtwarza ochronną barierę hydrolipidową skóry. Sprawia, że skóra staje się mniej podatna na odczyny zapalne i podrażnienia.
  • Krem barierowy Emolium długotrwale wzmacnia i poprawia odporność skóry na działanie substancji drażniących. Doskonale się wchłania oraz dodatkowo nawilża i odżywia zniszczoną, podrażnioną skórę. Nie ma działania drażniącego i uczulającego.
  • Receptury preparatów z serii Emolium zostały opracowane we współpracy z dermatologami.

Nie zawiera substancji zapachowych i barwników

Stosowanie:
Nanieść cienką warstwę kremu na okolice skóry objęte zmianami, delikatnie rozprowadzić. Stosować minimum dwa razy dziennie

Krem ma pojemność 40 ml i kupujemy go w plastikowej tubce zamykanej na zatrzask , klik , chyba wiecie o co mi chodzi . Wygodne opakowanie pozwala na przechowywanie w pozycji stojącej co ułatwia wyduszenie kremu. Szata graficzna współgra z całą seria kosmetyków Emolium.
Konsystencja kremu jest zbita, ale już niewielka jego ilość wystarcza do nałożenia na całą twarz. Szybko się rozsmarowuję,skóra nie klei się. Doskonale się wchłania pozostawiając na skórze, jak to mówi literatura fachowa film ochronny 🙂 zamiast tłustej warstwy.

Najważniejsza dla mnie informacja, może ją stosować cała rodzina nawet dzieci od 3. roku życia. Hipoalergiczna formuła powstała we współpracy z dermatologami.

U mnie sprawdza się doskonale !!!

A Wy znacie markę Emolium ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.