dzieci · mama · wspólny czas

Zamek dla chłopca

Zamek dla chłopca? Dziewczynki mają domki dla lalek, a chłopcy garaże. A co gdy chłopiec chce mieć swój zamek pełen rycerzy? Nie ma ochoty bawić się samochodzikami czy kolejką, wtedy mama staje na głowie by odszukać zabawkę idealną. Zabawkę, odpowiednią do wieku i wymagań dziecka.
Idąc dalej myśleniem stereotypowym chłopcy lubią wojny , więc może coś takiego ? Zamek średniowieczny z rycerzami , katapultami, drabinami i wieloma dodatkami? Czemu nie ? tylko gdzie go kupić w rozsądnej cenie?

Oferta jest uboga a jeśli znajdziemy zamek z Playmobli to kosztuje dosyć dużo. Na przeciw wychodzi nam sieć sklepów Auchan w ich ofercie znajdują się zabawki produkowane dla ich sklepów, a wśród nich zamek średniowieczny składający się z 70 elementów.

Pudełko jest wielkie w porównaniu do zamku , ale gdzieś muszą zmieścić się wszystkie rzeczy.Zamek ma wymiary 42x40x36 cm i są to wymiary już rozłożonego zamku. W pudełku znajdziemy ludziki w dwóch kolorach oraz konie, zestaw broni oraz elementy pomocnicze: drabiny, kule armatnie itp. Zestaw jest wykonany z plastiku, ściany można rozkładać. My natomiast skleiliśmy je na stałe, by konstrukcja była bardziej wytrzymała na atak nieprzyjaciela. Ilość elementów jakie znajdziemy w pudełku jest dodatkowym atutem i pozwala na wiele godzin zabawy.Zestaw pozwala na wspaniałą zabawę i kreatywne podejście.
Cena zamku nie przekracza 100 zł, więc zdecydowanie polecam.
Zamek jest u nas od dwóch lat i nadal wygląda jak nowy, mimo wielu stoczonych bitew, więc to najlepsza rekomendacja. 🙂

A czym bawią się Wasze dzieci ? Klasycznie dziewczynki lalkami, a chłopcy samochodami ?
Czy łamią stereotypy?

8 thoughts on “Zamek dla chłopca

  1. Super zamek, fajna alternatywa do tych drogich zabawek. Ja mam dwie corki i u nas niezmiennie od lat królują klocki Lego. Młodsza bawi sie Duplo, starsza Friends. Niestety jest to dość drogie hobby.

  2. Mam dwie córki i one pewnie tym zamkiem by sie nie zachwyciły. Jednak nie lubię dzielenia zabawek dla chłopców i dziewczynki. Młodsza córka w zeszłym roku zamówiła u mikołaja i dostała piętrowy garaż z samochodzikami a na urodziny wspaniałą koparę. Dziewczyny też lubią i mogą się bawić takimi zabawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.