blogosfera · wydarzenia

Blog Parenting Poznań – Spotkanie Blogerów Parentingowych vol.2

Blog Parenting Poznań – Spotkanie Blogerów Parentingowych vol.2 

28 września 2019 roku miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Basię z bloga Pierwsze kroki. Całe wydarzenie zostało starannie przygotowane w Parku Rodzinka w Skórzewie.
Blogerzy parentingowi oraz osoby pragnące otworzyć swoje miejsce w sieci, początkujący twórcy internetowi mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Spotkanie było też dla osób które chciały miło spędzić czas – a przy okazji poznać blogerów, instagramerów czy innych twórców. Zaplanowano całą masę atrakcji.

Park Rozrywki Rodzinka
Miejsce, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a rodzice mogą odpocząć np. przy kawie  (zdjęcia pochodzą ze strony parku)

Prelegenci:

Jacek Daleszyński z Medi-spa
Prowadził wykład : ergonomia zdrowego atrakcyjnego ciała Ty przede wszystkim . Opowiadał o współczesnym obciążeniu odcinka szyjnego kręgosłupa w życiu codziennym (przez postawę przy komputerze, komórce). Najbardziej zaskoczyła mnie informacja, że każda godzina siedzenia skraca życie aż o 22 minut, a papieros o 11 minut. Sama borykam się z kłopotami z kręgosłupem, więc taka dawka wiedzy była bardzo pouczająca.Noemi Pawlak – autorka bloga www.matkaprezesa.pl Joanna Anger- autorka bloga: alaantkoweblw.pl
Wspominała o metodzie żywienia BLW oraz przekazała wiele cennych wskazówek jak gotować prosto, zdrowo i smacznie dla całej rodziny. Na co zwrócić uwagę i z czego zrezygnować wybierając gadżety do kuchni.Adam Pioch –  Storytellingpower.pl
Od ponad 10 lat z pasją prowadzę szkolenia z szeroko pojętej tematyki marketingu biznesu prowadzonego w Internecie tzw e-biznesu. Tworzy opowieści,a także uczy jak to robić. Jak stosować marketing narracyjny? Co daje storytelling? Pan Adam ma niewątpliwie niezwykły dar – bardzo błyskotliwy wykład, dawno tak chętnie nie słuchałam 🙂
Dodatkowo miałam okazję uczestniczyć w warsztatach/konsultacji z Joanną Dronka-Skrzypczak Autorką książek: „Dieta w chorobach autoimmunologicznych”, „Dieta w chorobach autoimmunologicznych – przepisy” oraz „Jak wychować zdrowe dziecko”. Rozmawiałyśmy między innymi o tym: jak budować odporność, od czego zależy, czego powinnam unikać w diecie mojego ucznia. Wskazówki bardzo cenne, już są wdrażane w życie. Dziękuję 🙂
Organizator: Basia z bloga Pierwsze kroki
Przed spotkanie udało mi się wylicytować kilka produktów od sponsorów 🙂

Sponsorzy: Rossman, Pierwsze-kroki, Park Rozrywki Rodzinka, alexander, nasza księgarnia, dzieciątko, galaktyka, piątnik, ziaja, juppi, e-plecaki, medi-spa, kakaludek toys, Yope, Muller

Na miejscu urzekło mnie jedno ze stoisk ePlecaki.pl ilością dodatków do szkoły takich jak: notesy, piórniki, długopisy i wiele wiele innych. Przez chwilę żałowałam, że nie chodzę już do szkoły .

Tyle lukru ….
Powiem Wam, że czasami tracę wiarę w ludzi. Zapisy na spotkanie rozpoczęły się 1 sierpnia i bardzo szybko pula biletów się skończyła z założenia miało być 100 blogerów parentingowych i 100 osób nie posiadających swojego miejsca w sieci. Razem 200 osób w jednym miejscu! Jak tylko dostałam potwierdzenie rejestracji, zapisałam w kalendarzu, zarezerwowałam hotel i czekałam.

W 2017 spotkanie było przeznaczone tylko dla 100 blogerów parentingowych i frekwencja dopisała.
Niestety  w tym roku mało tego, że nie dojechali to jeszcze nie poinformowali o tym organizatorów. Z nami miał jechać mój mąż, jednak sprawy zawodowe zatrzymały go i było to niemożliwe, od razu poinformowałam organizatorów, że go nie będzie, po co blokować bilet z którego mógłby skorzystać ktoś inny.

Wiecie szkoda mi organizatorów oraz prelegentów, którzy mówili do garstki osób. Wykłady były przygotowane w taki sposób by zainteresować wszystkie osoby zarówno blogerów, jak i osoby nie związane z siecią.

My jechaliśmy z Lublina ( odległość 500 km)  i uważa, że było warto. Tym bardziej dziwię się, że było tak mało osób. Wszystko było dopracowane, dzieci miały opiekę animatorów, rodzice mogli miło spędzić ten sobotni dzień edukując się. Co zawiniło ? Ludzie!
Mam nadzieję,że mimo to Basia nie straci energii i będzie dalej organizowała spotkania.
Obiecuję na kolejnym też się pojawię 😉

5 thoughts on “Blog Parenting Poznań – Spotkanie Blogerów Parentingowych vol.2

    1. Rozumiem,że terminy i inne zobowiązania czasami wykluczają możliwość uczestniczenia w jakimś wydarzeniu i tego nie neguję.
      Noemi mówiła o hejcie w sieci i tym jak sobie z tym radzić.

  1. Widzę, że ciekawe prelekcje były. Zazdroszczę. Ja w tym roku odpuściłam spotkania- najpierw z powodu ciąży, a teraz z powodu córci. Może w przyszłym roku się na jakieś spotkanie zgłoszę. Ale to jeszcze zobaczę, bo czeka nas trochę różnych spraw zwiazanych z córką do pozałatwiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.