dzieci · ksiązki

Nieposłuch i inne NICPONIE – Jarosław Cieśla

Kolejna wartościowa pozycja z wydawnictwa Skrzat to … historia o małym kudłatym stworku, tytułowy bohater nazywa się Nieposłuch i już jego imię sugeruje, że uwielbia płatać figle i nie słucha nikogo. Brzmi znajomo ? Spotkaliście takiego gagatka na swojej drodze ?
Książeczka „Nieposłuch i inne NICPONIE” autorstwa Jarosława Cieśli zawiera dziewięć niezależnych historii, każda charakteryzuje się dynamicznymi zwrotami akcji i równie ciekawymi zakończeniami 😉 Zuzanka będzie próbowała utrzeć nosa temu kudłatemu stworkowi, czy jej się uda ?  Kim okaże się ten tajemniczy jegomość?
Wielki plus za ilustracje autorstwa Zbigniewa Dobosza idealnie oddają klimat książki i wpasowują się w moje subiektywne gusta. Dodatkowo są wyraziste, ale nieprzerysowane idealne do grupy wiekowej 5+.
Książka pokazuje młodemu czytelnikowi, że nie warto być łobuziakiem, psocić i być nieznośnym, a każdy nicpoń kiedyś poniesie karę za swoje zachowanie., natomiast za dobre uczynki spotka nas nagroda. To niezwykła książeczka, która w humorystyczny sposób pozwala nam przekazać cenną wiedzę naszym dzieciom.

Idealnie sprawdzi się również dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Niewielkich rozmiarów książka z dużą czcionką, krótkie rozdziały i barwne ilustracje zachęcą do dalszego czytania. Zresztą sami zobaczcie.

Polecam !

One thought on “Nieposłuch i inne NICPONIE – Jarosław Cieśla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.