dzieci · gry · ksiązki · wspólny czas

Jak zachęcić na nauki ? – Czytaj z Albikiem Język angelski

Nauka języków w dzisiejszych czasach to niepisany obowiązek, otworzyły się granice i możemy swobodnie podróżować, a bez języków ciężko się porozumieć, pracodawcy również wymagają biegłego władania min jednym językiem. Pamiętam, jak kiedyś słyszałam „siadaj do nauki , bez języka będzie Ci ciężko ” przechodziły mnie ciarki, to było nudne i bardzo tego nie lubiłam. Uczyłam się, nawet dobrze jednak z wielką niechęcią, do książek siadałam jak za karę. To była taka moja zmora dzieciństwa… Teraz niestety na stare lata przyszło mi znów uczyć się języków, niestety brak kontaktu  nim spowodował, że zapomniałam wielu słówek czy zwrotów, często rozumiem rozmówcę, ale nie jestem w stanie się wypowiedzieć bez jąkania i dukania.
Dlatego od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, ważne było by od najmłodszych lat oswajać swoje dziecko z językami.Chciałam mu zaoszczędzić stresu i zaszczepić w nim miłość do języków. W pierwszym przedszkolu miał język hiszpański i angielski, od września poszedł do szkoły i ma już tylko język angielski. Gdy był mały dużo oglądaliśmy bajek ze względu na wiek, więc chętniej wybierałam np. ” Dora i przyjaciele”, gdzie dziecko dodatkowo uczy się słówek. Kupiłam kilka bajek po angielsku i czytałam mu je tylko w tym języku, do tej pory chętnie po nie sięgamy.
Nie chciałam, by tablet i smartfon, pojawiały się zbyt często w naszym domu, więc wybrałam gry, które są wykonane w taki sposób, by można było z nich korzystać jedynie z użyciem laptopa lub komputera stacjonarnego. Znalazłam stronę Eproti , nadal ją testujemy, więc więcej o niej  w kolejnych wpisach.
Szukałam dodatkow czegoś, co nie będzie zwykłą książką, chociaż te kocha i czyta ich już sam coraz więcej. Kiedy w grudniu usłyszałam o książkach Czytaj z Albikiem pomyślałam, że chyba już za późno na nie, w końcu Karol ma już prawie 8 lat, jednak czytając opinie pomyślałam, że zaryzykuję.

Co skrywa pudełko ?
Pudełko, a raczej walizka zawiera : mówiące pióro i książkę, dodatkowo mamy ładowarkę z kablem USB, przewodnik oraz naklejki na odtwarzacz MP3 i do regulacji głośności. Wszystko , jest dobrze zabezpieczone, co sprawia, ze zamawiając zestaw otrzymujemy pełnowartościowy produkt bez uszkodzeń mechanicznych. Pod książką ukryta jest ładowarka z kablem usb  i nasze magiczne pióro. Na początek może trochę spraw technicznych. Pióro ma wbudowaną baterię i ładujemy ją przy użyciu załączonej ładowarki( koniec z ciągłą wymianą tzw. paluszków) Pełne ładowanie trwa 4 godziny i pozwala nam cieszyć się piórem od 4 do 8 godzin nieprzerwanej zabawy. Dodatkowo wyposażone jest w kartę MicroSD o pojemności 8GB ( jeżeli chcemy możemy ją wymienić i umieścić naszą kartę np 16GB , dzięki temu możemy zapisać niezliczoną ilość plików audio. Albik posiada także gniazdo do podłączenia słuchawek, więc idealnie sprawdzi się w podróży. Albik to mówiące pióro, które dostarczy młodemu czytelnikowi wielu emocji. W naszej książce występuje kilku bohaterów i autorzy zadbali by każda z postać miała swój „własny głos”. Poznajemy ich w różnych sytuacjach w domu, w zoo, w sklepie i wielu innych miejscach. Strony są kolorowe, i zawierają bardzo dużo elementów, przy okazji każdej z sytuacji poznajemy nowe słówka, zwroty i możemy posłuchać nawet piosenek prawie 2200 dźwięków i tekstów. Dzięki czemu za każdym razem będziemy odkrywać coś nowego. Albik jest bardzo łatwy w obsłudze, ma cztery przyciski : włączanie, wyłączanie, zmiana głośności: głośniej, ciszej i powtórz. Zanim zaczniemy korzystać z książki możemy wspólnie zapoznać się z przewodnikiem, dzięki temu dziecko w każdym wieku będzie mogło poznać wszystkie w niej ukryte funkcje. Z doświadczenia wiem, że  jednak większość dzieci wybierze metodę prób i błędów, spokojnie nie ma w tym nic złego, będzie to dla nich dodatkowa zabawa. Karol szybciej opanował wszystkie funkcje , niż ja czytając poradnik. Ile osób tyle metod.Książka na dole każdej strony ma symbole, które dotykając piórem pozwolą nam na wiele się nauczyć i przy tym świetnie się bawić. Jak już wyżej wspominałam książka zawiera, aż 2200 dźwięków i tekstów. Wystarczy delikatnie dotknąć książkę  by odkryć zakodowaną informację: dialogi,wierszyk, piosenkę czy poznać nowe słówko. Pomocna jest funkcja : odtwórz ponownie, dzięki czemu łatwiej przyswoimy wiedzę. Dodatkową atrakcją są gry i quizy w 3 różnych poziomach trudności, ponownie potwierdzając, że jest to produkt dla osób w różnym wieku.  To pierwsza książka z jaką się spotkałam łącząca w sobie elementy tradycyjnej nauki i nowoczesnych nowinek technicznych.

Pióro jest najważniejszym elementem i bez niego nie ma zabawy, dzięki niemu książka ożywa i zachęca do nauki przez zabawę. Trzy zestawy możemy kupić od razu z piórem:
*Mój pierwszy elementarz (prawie 1000 dźwięków i tekstów)
*Atlas świata (prawie 1800 dźwięków i tekstów)
*Językiem angielskim (prawie 2200 dźwięków i tekstów)
Dodatkowo możemy zakupić:
*Puzzle Wszechświat (ponad 300 dźwięków i tekstów)
*Zwierzęta na wsi (prawie 1000 dźwięków i tekstów)
*Ciało człowieka (prawie 2000 dźwięków i tekstów)
*Świat zwierząt (Prawie 900 dźwięków i tekstów)
*Pianino i bębenki INSTRUMENTY MUZYCZNE
oraz samo pióro.

Początkowo może nas zniechęcić cena, jednak pióro kupujemy tylko raz, a możemy korzystać z niego przy innych książkach z kolekcji Czytam z Albikiem. A jak widzicie jest w czym wybierać, nas kusi jeszcze Ciało człowiek.
Zestaw Czytaj z Albikiem przeznaczony jest zarówno dla przedszkolaków, jak i dla starszych dzieci, ale niewątpliwie zainteresuje również dorosłych. Wszystko zależy od wyboru książki.  Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta Albi Polska

One thought on “Jak zachęcić na nauki ? – Czytaj z Albikiem Język angelski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.