dzieci · święta · wspólny czas

Prezenty od serca – DIY

Za chwilę dzień Babci i dzień Dziadzia, jest to okazja do spotkania i wręczenia małych upominków. Pokażę Wam jakie upominki przygotowywaliśmy z Karolem w ostatnich latach z okazji tego święta.
Prezenty od serca są więcej warte niż wielkie kosze z kosztownymi prezentami, wymagają od nas czasu i chęci by je przygotować. Byłam, a właściwie jestem dumna, że mój synek od zawsze bardzo chętnie siadał do tworzenia takich prezentów.
Laurka to najpopularniejszy sposób wyrażania emocji przez dzieci. Tutaj zasady określa autor i nie miejmy złudzeń, że uda nam się narzucić tematykę. Mama podpowiadała kwiaty, a najlepiej bukiet  😉  Autor miał inną wizję i Dziadzio dostał portret swojego ulubionego kotka. Rysunek został zalaminowany dzięki temu łatwiej będzie go przechowywać i będzie wspaniałą pamiątką.

Wyszywane serce to obrazek, który każde dziecko z niewielka pomocą opiekuna wykona samodzielnie. Do wykonania potrzeby będzie brystol/ blok techniczny, ołówek, kolorowa nitka/kordonek/włóczka i igła. Rysujemy delikatnie ołówkiem np. serce następnie wyszywamy ten kształt. Proste prawda 🙂
Całość wkładamy do ramki na zdjęcia i gotowe 😉
  Kartka z życzeniami -Koszula z krawatem to pomysł, który znalazłam w internecie i mnie zachwycił.
Wspólnie z Karolem stworzyliśmy czerwona koszulę  z białym krawatem ( bo flaga jest biało-czerwona, a jak już wspominałam z wizją autora się nie dyskutuje) wewnątrz umieściliśmy własnoręczne życzenia.

Mozaikowe serce- Bardziej pracochłonna praca, ale jaka efektowna 😉 Użyliśmy bloku technicznego/brystolu, piankowych naklejek , ołówka i nożyczek. Wycięte serce zostało wyklejone różnokolorowymi kwadracikami, tworząc mozaikę, na odwrocie której Karol napisał dedykację. Prace powstały z myślą o ukochanym Dziadziu.
Widok zaangażowanego dziecka jest dla rodzica powodem do radości i dumy, a dla obdarowanej osoby bezcennym prezentem.  Pamiętajcie nie trzeba wydawać grubych pieniędzy, by dać coś od serca.

Dzieci kochają nas bezwarunkowo.  Miłością czystą i wielką.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Babć i Dziadków.
Żyjcie w zdrowiu i miłości przez długie lata.

3 thoughts on “Prezenty od serca – DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.