dzieci · wspólny czas · wydarzenia

Było … nie minęło czyli spotkanie z historią – fotorelacja

Historia to MY, tworzymy ją każdego dnia swoimi czynami.
Współcześni ludzie mało interesują się historią tłumacząc : ŻYJĘ TU I TERAZ. Mimo to powinniśmy ją znać i pamiętać.Dzisiaj w Lublinie rozpoczęła się druga edycja „Było…nie minęło”- Spotkanie z historią. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „HISTORIA – TO LUBIĘ!”. Organizatorzy zgodnie z zapewnieniami zadbali o ciekawą formę bardziej interaktywną. Spotkanie autorskie z Adamem Sikorskim i ekipą programu „Było…nie minęło”, wiele prezentacji oraz rekonstrukcji. Z całym programem możecie zapoznać się TUTAJ.
Uprzedzam to zdecydowanie fotorelacja, więc będzie mało tekstu i dużo zdjęć.
Po wejściu mieliśmy okazję zobaczyć prace plastyczne przygotowane przez uczniów z całego województwa lubelskiego. Wystawy modeli pojazdów wojskowych, jaki i innych okazów, zapierały dech w piersiach dokładnością i precyzją wykonania. Więcej zobaczycie na wystawie, a zdjęcia pokazują tylko część tych ciekawostek.
Powiem Wam, że było inaczej niż sobie wyobrażałam. Idąc z rodziną miałam obawy co będziemy tam robić. Mój mąż jest miłośnikiem historii i to było wyjście głównie dla niego. Bałam się, że będzie po prostu NUDNO i będziemy błąkać się między stoiskami. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy na miejscu okazało się, że Karol jest zachwycony ilością mundurów i pokazów.
To więcej niż wystawa to lekcja historii, która przemówi nawet do najbardziej opornych. Jeśli macie ochotę to zobaczyć to jeszcze jutro (22-10-2017 r.) macie okazję.

Zapraszam, bo warto bez względu na wiek przyjść..

Miejsce:
Targi Lublin S.A.
ul. Dworcowa 11
20-406 Lublin

Bilety można nabyć w kasach podczas wydarzenia lub przez internet.  Cena :10-15 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.