dzieci · ksiązki · testowane

Kilka bajek o duszku Eugeniuszku

DSCN1801Wydawnictwo SBM ma ciekawą ofertę publikacji dla dzieci i dorosłych, które znalazły się w naszej biblioteczce. O Kacprze i piratach już Wam pisałam dzisiaj przyszła pora o pewnym duchu.
” W pewnym miasteczku, w którym kręciło w nosie od zapachów kwiatów, a śmiech o radość były na porządku dziennym, każdy miał przyjaciela. Jednak tuż obok parku stał mały obdrapany domek, w którym mieszkał nieszczęśliwy duch Eugeniusz.”
DSCN1802Eugeniusz poznaje nowych przyjaciół i zaczyna się otwierać na innych. Z zamkniętego w sobie ducha, który lubił samotność, a przynajmniej tak mu się wydawało, staje się pogodnym i towarzyskim duszkiem.DSCN1803Dobre serce duszka i wiara w innych sprawiają, że nawet Zła Wiedźma staje się Dobrą Wróżką.  DSCN1804Opuszczony dom, staje się początkowo miejscem schronienia dla rodziny Myszek, ale każda przygoda sprawia, że miejsce znajduje się też dla ….
Jednak nie będę zdradzała wszystkich szczegółów.DSCN1805Książeczka zawiera 35 bajek o przyjaźni, zrozumieniu i akceptacji siebie samego. W krótkich historiach przemyca wiele prawd, które dzieciom jest łatwiej zrozumieć, a bohater staje się im bliższy. Twarda oprawa i wiele kolorowych obrazków to kolejna z zalet tej pozycji, w książkach dla dzieci dla mnie bardzo ważna.DSCN1806

 • Autor: Elżbieta Safarzyńska
 • Liczba stron 64
 • okładka twarda
 • Format: 165 x 240 mm
 • Wydawnictwo SBM
 • Cena z okładki:  9,99 zł
 • ceneo.pl: ok 5,90 zł KLIK

 

Ocena: 5/5

 

6 thoughts on “Kilka bajek o duszku Eugeniuszku

 1. 35 bajek o przyjaźni? To pewne takie bardzo króciutkie. Czy synkowi się podobały? Nie były zbyt dydaktyczne, a przez to niestrawne?

  1. Podobały się, stąd moja wysoka ocena.
   Książeczka stanowi fajny wstęp,wprowadzenie do rozmów na temat przyjaźni i akceptacji.

 2. witam i bardzo dziękuję za wysoką notkę, cieszę się niezmiernie, że bajeczki się podobają

  pozdrawiam Safarzyńska Elżbieta

  1. Od zakupu książeczki minęło już trochę czasu, a mimo to nadal synek chętnie wraca do niej.
   Czekamy na kolejne książeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.