podróże · testowane · wspólny czas

Wspomnienia z podróży

Wakacje dobiegły końca a wspomnienia mamy nadal jak żywe. Zastanawiałam się jak możemy zatrzymać je a dłużej. Przywozimy magnesy, jakieś inne drobiazgi , które przypominają nam o tych wyprawach, jednak po pewnym czasie giną w otchłani szuflady lub innej skrytki. Zdjęcia w tradycyjnej formie czy w postaci fotoksiązki też doskonale się sprawdzają, ale to ciągle nie było to.

O Mapkach Zdrapkach usłyszałam, coś ponad rok temu, jednak w natłoku zajęć nie miałam do nich głowy, a końcu przyszła pora by podjąć decyzję jak się do tego zabierzemy.

W ofercie jest wiele map, jednak nie wiedzieliśmy jaką wybrać : świata , Polski ? Czarną czy kolorową ?
Mój mąż z racji swojego zawodu , zwiedził już bardzo wiele miejsc na świecie, ja byłam tylko w kilku krajach poza Polską, a znów nasz syn w tym roku pierwszy raz wyjechał zagranicę. Marzyłam o mapie świata by była to mobilizacja do zwiedzania nowych miejsc, jednak moja praktyczna strona wybrała mapę Polski.
Od narodzin Karola staramy się zwiedzać jak najwięcej miejsc właśnie w Polsce, a ponieważ są niesamowite , wiem że nadal będziemy poznawać kolejne fantastyczne miejsca. A taka mapa będzie dla nas idealnym pretekstem by na weekend wyrwać się np. do Krakowa czy Kielc.

Karol od razu zabrał się za zaznaczanie miejsc, w których byliśmy i tu był mały problem by wydrapać właściwy obszar, ale mimo to zabawa jest przy tym doskonała.
To teraz może więcej o samej mapie. Została wykonana z papieru laminowanego, który został pokryty specjalną srebrną powłoką do zdrapywania. W zestawie znajdziemy mapę + kostkę do drapania ( podobną do tej do gry np. na gitarze) + naklejki oraz inne akcesoria, a całość jest zapakowana w tubę o wymiarach 64 x 7 cm.
Mapę można przechowywać w tubie lub zamówić do niej ramę bez szyby przedniej , dzięki czemu łatwiej zdrapywać kolejne odwiedzone miejsca. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie  już tylko w takiej postaci, bez srebrnej warstwy, a my będziemy odwiedzać te ulubione miejsca po raz kolejny.
Całość idealnie sprawdzi się też jako prezent dla podróżnika lub osoby, która kocha wszelkiego rodzaju gadżety i dodatki do wnętrz.

a już niedługo pokażę Wam wersję dla miłośników piwa 🙂

5 thoughts on “Wspomnienia z podróży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.