dzieci · wspólny czas · wydarzenia

WYSTAWA LEGO

Lego to kilka liter, które sprawiają uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych. W Lublinie kolejny raz pojawiła się wystawa, największych budowli z klocków Lego. Było pewne, że musimy tam być, jednak ciągle coś stawało nam na drodze, ale udało się dzisiaj. Uśmiechnięci wyruszyliśmy do Outlet Center Lublin, udało nam się trafić na chwilę, gdy przy kasie nie było kolejki, więc sprawnie kupiliśmy bilety i chwilę później mogliśmy zatracić się w świecie z klocków.
Makieta z budowlami w stylu Lego Fabuland. Byłam zaskoczona, że w latach 1979-1989 istniało coś pomiędzy Lego Duplo, a standardowymi klockami. Seria charakteryzowała się ludzikami z głowami zwierząt.  Największy eksponat to samolot wykonany z miliona klocków o długości, aż 11 metrów. W wielkim formacie można spotkać bohaterów Star Wars oraz gwiazdy sportu w formacie 1:1.Historyczne wydarzenia- Normandia 1944Budowle z różnych miejsc w Polsce mi. Latarnia morska czy kolejki wąskotorowe.
Na wystawie część eksponatów posiadała wsparcie multimedialne, tak np. Soplicowo i wizualizacja wnętrza, które również zostało bardzo dokładnie przygotowane. Niestety nie zawsze działające ;(
Osobiście byłam zachwycona szczegółami jakie zostały uchwycone i dbałością o detale.
Wśród eksponatów znalazły się tez dobrze znane dzieciom serie :

Jurassic Park Lego Friends Lego Chima
Scooby Doo

Fani komiksów Torgal też znajdą coś dla siebie. Lekcja biologii ? czemu nie 🙂 Fascynujące modele ukazujące budowę ludzkich narządów zaciekawią nawet najmłodszych.   Wiele eksponatów przedstawiało codzienne życie i zmagania mi. służby ratowniczych
Na koniec chwila na odpoczynek z klockami lego, których można dotknąć i samemu stworzyć swoją pracę. A na koniec umieścić ją w galerii obok prac innych dzieci .
Słodzę i słodzę, pisząc jak to było fajnie, niestety chwilami nie było zbyt różowo.
Największym minusem były niesprawne eksponaty ruchome, podążające za ręką. Makieta układu słonecznego , który miał się poruszać, właśnie miał. zepsute tablety i niedziałające słuchawki. Może to już efekt dwumiesięcznej ekspozycji.
Kino edukacyjne to jakiś dramat, pomijając już fakt, że schowane w koncie to pewnie gdyby nie ryk z głośników nie zauważyłabym że jest. Dla mnie jako osoby dorosłej nagłośnienie było nie do wytrzymania.
W strefie dzieci opiekunki w sumie dwie były skupione na rozmowie przez telefon lub pisaniu sms’ów. Nie zwracały uwagi na starsze dzieci, które chwilami zagrażały sobie i innym np. rzucając klockami czy skacząc z drewnianych torów dla samochodzików.

Poprzednia wystawa składała się z samych wielkich eksponatów z dużą ilością szczegółów, które mnie zachwycały. Tutaj organizatorzy postawili na budowle autorskie, które chwilami nie były dla mnie zrozumiałe.
Czy warto?
mimo to uważam, że TAK
Lego zawsze może nas czymś pozytywnie zaskoczyć, a potem zainspirować nasze dzieci do tworzenia nowych budowli.

5 thoughts on “WYSTAWA LEGO

  1. Fascynujące. Synek byłby zachwycony. Teraz pewnie wszystko chciałby zburzyć, ale myślę że za jakiś czas z chęcią obejrzelibyśmy taką wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.