dzieci · ksiązki · testowane

Kraina przygód. Opowieści dla chłopców

Dzisiaj razem z bohaterami książki wyruszymy na wyprawę w wiele niezwykłych miejsc. Zanim jednak to nastąpi zobaczmy co to za książka.
DSC01157Który chłopiec przejdzie obojętnie obok książki o piratach, kosmitach i duchach?Na pewno nie Karol 🙂
Kolorowa okładka zachęca do zapoznania się z zawartością, a w środku pierwsza jak i ostatnia strona odkrywa poszczególne epizody bohaterów.
DSC01158Bajki napisane w przystępny dla przedszkolaków sposób pozwalają na przeżywać z bohaterami różne przygody.

Co zrobić kiedy przyjaciel ma problem, a my nie możemy przez to spać ?
Opowieść „Daniel i chrapiący dinozaur ” przyjdzie nam z pomocą .
DSC01162Czarny Niedźwiedź i jego załoga pokażą nam jak „Niełatwo być kapitanem” i co dzieje się, gdy go zabraknie.DSC01163Zaraz gdy tylko zsiądziemy ze statku , przeniesiemy się do „Nawiedzonego domu” , gdzie Adaś i Franek sprawdzają czy duchy istnieją.
DSC01164

Kuba i Jacek zabiorą nas „Przygodę nie z tej ziemi” i sprawdzą czy kosmici mają przyjacielskie zamiary ?
DSC01165A na koniec będziemy kibicować i krzyczeć „ Do boju Zuchy” trzymając kciuki za ich mecz.
DSC01166
Książeczka zawiera pięć historii , które napisane są w sposób łatwy i przyjemny w czytaniu. Bardzo istotny jest dla mnie fakt, że są z morałem. Coraz częściej spotykam się z bajkami , które niczego nie wnoszą w życie małego człowieka, a rodzic musi się nagimnastykować, by wyjaśnić co autor miał na myśli.

Ładne wydanie, w sztywnej okładce. Dodatkowo ma miejsce na wpisanie właściciela książeczki , za co MEGA PLUS
DSC01160

 • Liczba stron 48
 • Format: 190 x 230 mm
 • Wydawnictwo Wilga
 • ceneo.pl: ok 10 zł KLIK

Ocena: 5 +

Wady : poziom grozy nie do końca dostosowany dla 3 latków., ale dla 4 latka już ok.

 

 

4 thoughts on “Kraina przygód. Opowieści dla chłopców

 1. Mój synek jeszcze za mały jest na bajki i książeczki. Ma kilka ale póki co służą mu do gryzienia. Nie powiem bo w telewizji ogląda bajki ale na czytanie jest za wcześnie.

  1. my czytamy od zawsze a na dobranoc czytamy od momentu, kiedy synek zaczął wykazywać zainteresowanie bajkami wieczorem, wcześniej wolał kołysanki. w efekcie od ponad 3 lat czytamy codziennie do snu bajki 🙂

 2. Zgodzę się z Tobą, że coraz więcej bajek i książeczek dla dzieci, które nie wnoszą niczego, powiedziałabym wręcz, że są totalnie bez sensu i pisane chyba tylko z chęci zysku.
  Ta prezentowana przez Ciebie wygląda całkiem nieźle 😉

 3. Właśnie jesteśmy na etapie zafascynowania wszelkiego rodzaju potworami i duchami! Ku mojemu przerażeniu! Wystarczy, że powiem, że jakaś książka czy bajka nie jest dla Niego bo jest straszna, bo są duchy lub potwory to słyszę: Mamo daj spokój! Przecież ja się nie boję!
  Jeszcze tego typu „strachy” jestem wstanie znieść w książkach. Krzysiu wie, że to na niby i tylko w bajce. Natomiast nie lubię, gdy pojawia się w bajkach dla dzieci motyw jakiegoś zabijania, a i takie „bajki dla chłopców” nam się trafiły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.